SUPERKOKKI - Herkkupaketti portaali

Päivän vitsi

10 Luetuinta reseptiä
KatsottuNimi
3084Hanhipaisti Hauhalan tapaan
2405Joulukalkkuna
2316Lipeäkala uunissa
2246Nopea pizzapohja leivinjauheella
1746Waldorfin salaatti
1559Kinkun kuorrutus
1538Vanhan ajan Rexkakku
1429Kulinaristin paras makkarakastike
1402Uunihauki
1397Broilerilasagne


Sieni-pekoni-risotto neljälle
Aineet 1/4 l rasiallinen pakastettuja, silputtuja sekasieniä, esim. tatteja ja haperoita
1½ dl tummaa riisiä
paketti savupekonia
pari pientä porkkanaa pieninä kuutioina
1 sipuli
Pienen purkin ruohosipulilla maustettua tuorejuustoa
tuoretta ruohosipulia ja maun mukaan muita tuoreyrttejä
Valmistus Ruskista pieneksi silputtu pekoni ja pekonin rasvassa sipuli, porkkana ja sienet. Lisää nestettä riisien vaatima määrä.

Hauduta kunnes riisit ovat puoliksi kypsät ja lisää pikkupurkki tuorejuustoa. Hauduta kypsäksi ja lisää ruohosipuli ja muut yrtit silputtuina.

Share Share Share

Business Tipps sovellus puhelimeesi!
Aforismit sovellus puhelimeesi! Kun haluat muistaa henkilöä! Kun haluat nspiroitua elämän viisauksista! Käännä hetki ajatuksesi kohti syvempää merkitystä. Lataa Aforismit sovellus ja löydä jokaiselle päivällesi oivalluksia ja oivalluksia.
Casamedia - digimaailman moniosaaja!
Tietotekniikan ammattilainen!
Vitsikirja sovellus Android puhelimelle!
Nimipäivä


Työkalut
Lämpötilamuunnin

Painoindeksilaskuri


RUUANLAITTO-OHJEITA
Viinerin teko
Hunajakarkit
Mämmi
Appelsiinirahka
Pizza
Pyttipannu
Tonnikalamunakas
Kakun teko-ohje
Lasagne
Puuron teko
Sienikastike-pihvit
Etusivu Etusivulle Tapahtumakalenteri Kontaktihaku Ohjelmisto Mainonta Yhteistyö Suosituimmat Satunnaisresepti Reseptihaku Casamedia Palaute Julkkisten reseptit Reseptiryhmät Etusivulle Kirjaudu ulos Palaute Linkit Oma keittokirja Kuvat Lisää resepti Linkit Rekisteröidy palvelun käyttäjäksi Anna palautetta Lisää suosikkeihin Lataa näytönsäästäjä Linkit Anna palautetta Lisää suosikkeihin Lataa näytönsäästäjä Tapahtumat Kuvat Reseptit Käyttäjät