SUPERKOKKI - Herkkupaketti portaali

Päivän vitsi

10 Luetuinta reseptiä
KatsottuNimi
2902Hanhipaisti Hauhalan tapaan
2216Joulukalkkuna
2126Lipeäkala uunissa
1961Nopea pizzapohja leivinjauheella
1540Waldorfin salaatti
1401Kinkun kuorrutus
1375Vanhan ajan Rexkakku
1262Kulinaristin paras makkarakastike
1242Uunihauki
1224Broilerilasagne


Papukeitto Bogyiszlon tapaan
Aineet 200 g isoja papuja
100 g porkkanoita
100 g valkojuurta
40 g jauhoja
nypittyjä taikinakokkareita
1 punasipuli
1 vihreä paprika Bogyiszlosta
20 g maustepaprikaa
20 g sianihraa tai margariinia
suolaa maun mukaan
Valmistus Pavut laitetaan veteen ruoanlaittoa edeltävänä iltana. Puhdistetut vihannekset viipaloidaan. Sipuli paloitellaan pieniksi, vihreän paprikan sisus poistetaan ja se kuutioidaan.

Pavut keitetään suolavedessä. Kun pavut on puolikypsiä, vihannekset ja sipuli lisätään. Keitto suurustetaan ja maustetaan paprikalla siinä vaiheessa, kun kaikki ainekset ovat pehmenneet. Keiton annetaan kiehua hyvin Tarjotaan vedessä keitettyjen, nypittyjen taikinakokkareiden kera.
Kansainvälinen keittiö, Keitot, Unkari,

Share Share Share

Business Tipps sovellus androidille!
Casamedia - digimaailman moniosaaja!
Tietotekniikan ammattilainen!
Nimipäivä


Työkalut
Lämpötilamuunnin

Painoindeksilaskuri


RUUANLAITTO-OHJEITA
Viinerin teko
Hunajakarkit
Mämmi
Appelsiinirahka
Pizza
Pyttipannu
Tonnikalamunakas
Kakun teko-ohje
Lasagne
Puuron teko
Sienikastike-pihvit
Etusivu Etusivulle Tapahtumakalenteri Kontaktihaku Ohjelmisto Mainonta Yhteistyö Suosituimmat Satunnaisresepti Reseptihaku Casamedia Palaute Julkkisten reseptit Reseptiryhmät Etusivulle Kirjaudu ulos Palaute Linkit Oma keittokirja Kuvat Lisää resepti Linkit Rekisteröidy palvelun käyttäjäksi Anna palautetta Lisää suosikkeihin Lataa näytönsäästäjä Linkit Anna palautetta Lisää suosikkeihin Lataa näytönsäästäjä Tapahtumat Kuvat Reseptit Käyttäjät