SUPERKOKKI - Herkkupaketti portaali

Päivän vitsi

10 Luetuinta reseptiä
KatsottuNimi
3087Hanhipaisti Hauhalan tapaan
2408Joulukalkkuna
2320Lipeäkala uunissa
2254Nopea pizzapohja leivinjauheella
1749Waldorfin salaatti
1566Kinkun kuorrutus
1541Vanhan ajan Rexkakku
1433Kulinaristin paras makkarakastike
1405Uunihauki
1399Broilerilasagne


Keltainen hernekeitto
Aineet 1 tlk keltaista hernekeittoa (435 g)
1/2-1 tlk vettä

Piparjuurikerma:
1 dl vispikermaa
n. 1 rkl raastettua piparjuurta
1 tl etikkaa
1 tl sinappia

Koristeluun:
sinapinsiemeniä ja meiramia
Valmistus Tyhjennä hernekeittotölkki kattilaan ja lisää haluamasi määrä vettä. Kiehauta keitto. Vaahdota kerma ja mausta se piparjuurimausteella, etikalla ja sinapilla. Lisää pinnalle piparjuurikermaa sekä koristeeksi sinapinsiemeniä ja ripaus meiramia. Tarjoa paahdettujen leipäkuutioiden ja sipulisilpun kera vaikkapa laskiaispäivän aterialla.
Keitot,

Share Share Share

Business Tipps sovellus puhelimeesi!
Aforismit sovellus puhelimeesi! Kun haluat muistaa henkilöä! Kun haluat nspiroitua elämän viisauksista! Käännä hetki ajatuksesi kohti syvempää merkitystä. Lataa Aforismit sovellus ja löydä jokaiselle päivällesi oivalluksia ja oivalluksia.
Casamedia - digimaailman moniosaaja!
Tietotekniikan ammattilainen!
Vitsikirja sovellus Android puhelimelle!
Nimipäivä


Työkalut
Lämpötilamuunnin

Painoindeksilaskuri


RUUANLAITTO-OHJEITA
Viinerin teko
Hunajakarkit
Mämmi
Appelsiinirahka
Pizza
Pyttipannu
Tonnikalamunakas
Kakun teko-ohje
Lasagne
Puuron teko
Sienikastike-pihvit
Etusivu Etusivulle Tapahtumakalenteri Kontaktihaku Ohjelmisto Mainonta Yhteistyö Suosituimmat Satunnaisresepti Reseptihaku Casamedia Palaute Julkkisten reseptit Reseptiryhmät Etusivulle Kirjaudu ulos Palaute Linkit Oma keittokirja Kuvat Lisää resepti Linkit Rekisteröidy palvelun käyttäjäksi Anna palautetta Lisää suosikkeihin Lataa näytönsäästäjä Linkit Anna palautetta Lisää suosikkeihin Lataa näytönsäästäjä Tapahtumat Kuvat Reseptit Käyttäjät