SUPERKOKKI - Herkkupaketti portaali

Päivän vitsi

10 Luetuinta reseptiä
KatsottuNimi
2902Hanhipaisti Hauhalan tapaan
2216Joulukalkkuna
2126Lipeäkala uunissa
1961Nopea pizzapohja leivinjauheella
1540Waldorfin salaatti
1401Kinkun kuorrutus
1375Vanhan ajan Rexkakku
1262Kulinaristin paras makkarakastike
1242Uunihauki
1224Broilerilasagne


Kylmä hekumapasta
Aineet 500 g simpukkapastaa
Keitä ohjeen mukaan ja sekoita kypsään pastaan isossa kulhossa:

2 rkl kylmäpuristettua sesamiöljyä
5 porkkanaa
1 sipuli
Valmistus Kuori ja pilko yksi sipuli pieneksi silpuksi. Kuumenna 2-3 rkl ruokaöljyä isossa paistinpannussa tai kasarissa.

Paahda siinä hetki, ropaus chili- ja cayennepippuria kurkumaa ja korianteria. Sekoita sitten mausteöljyn joukkoon porkkana- ja sipulisilppu, Paahda muutaman minuutin ajan.

Laita sekaan:
Muutama rkl kookoshiutaleita, pari rkl sesamin- ja auringonkukansiemeniä ja 1 prk tomaattipyrettä.

Lopulta kypsä tomaattiseos sekoitetaan pasta-sesamiöljyseokseen varovasti, maistellaan ja annetaan tasoittua ja jäähtyä. Jos seoksessa tuntuu olevan liian vähän tulisuutta, voidaan lisätä sambal oelekia tai vastaavaa pippurikastiketta.

Liharuoka,

Share Share Share

Business Tipps sovellus androidille!
Casamedia - digimaailman moniosaaja!
Tietotekniikan ammattilainen!
Nimipäivä


Työkalut
Lämpötilamuunnin

Painoindeksilaskuri


RUUANLAITTO-OHJEITA
Viinerin teko
Hunajakarkit
Mämmi
Appelsiinirahka
Pizza
Pyttipannu
Tonnikalamunakas
Kakun teko-ohje
Lasagne
Puuron teko
Sienikastike-pihvit
Etusivu Etusivulle Tapahtumakalenteri Kontaktihaku Ohjelmisto Mainonta Yhteistyö Suosituimmat Satunnaisresepti Reseptihaku Casamedia Palaute Julkkisten reseptit Reseptiryhmät Etusivulle Kirjaudu ulos Palaute Linkit Oma keittokirja Kuvat Lisää resepti Linkit Rekisteröidy palvelun käyttäjäksi Anna palautetta Lisää suosikkeihin Lataa näytönsäästäjä Linkit Anna palautetta Lisää suosikkeihin Lataa näytönsäästäjä Tapahtumat Kuvat Reseptit Käyttäjät